Вітаю Вас Гість | RSS
Четвер
28.09.2023, 17:41
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Календарне планування [3]
Конспекти уроків [8]
Презентації [8]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Вчителям образотворчого мистецтва » Календарне планування

Початкова школа І семестр
13.09.2015, 16:12

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО 1 КЛАС

№ п/п

Тема уроку

Дата

Примітка

ВІДТВОРЕННЯ ПРОСТИХ ФОРМ ЛІНІЄЮ, ПЛЯМОЮ, В ОБ’ЄМІ

1

Введення в образотворче мистецтво. Бесіда «Краса навколо нас». Інструменти та матеріали. Техніка безпеки на уроках ОМ.

 Художньо-творче завдання «Що я люблю малювати?»

 

 

2

Бесіда «Форми навколишнього світу». Прості геометричні форми: площинні, об’ємні. Художньо-творче завдання «Прапорці та кульки».

 

 

3

Лінія, пляма, крапка, штрих як засоби створення форми. Графічні матеріали та інструменти. Прийоми роботи графічними інструментами.

Художньо-творче завдання «Пригоди лінії та крапки».

 

 

4

Види і типи ліній. Виражальні можливості лінії. Створення (на елементарному рівні) виразного образу лінійними засобами на основі творчої уяви. «Повітряні змії».

 

 

5

Елементарні засоби компонування простих форм на площині. Створення композиції з крапок, ліній, плям. Ознайомлення з правилами користування гуашевими фарбами, пензлями. Художньо-творче завдання «Святковий салют».

 

 

6

Виражальні можливості силуетної форми. Виготовлення силуетних форм за допомогою шаблонів. Правила роботи з ножицями та кольоровим папером. Значення раціонального використання паперу для екології Землі. Художньо-творче завдання «Диво дерево».

 

 

7

Заповнення площини аркуша силуетними зображеннями. Послідовність дій у роботі при виготовленні аплікації з природних матеріалів. Художньо-творче завдання «Осінній акваріум».

 

 

8

Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення природної форми за зразком. Правила користування пластиліном. Художньо-творче завдання «Равлик на листочку» або «Овочі та фрукти».

 

 

ЕЛЕМЕНТАРНІ ЗАСОБИ КОМПОНУВАННЯ ПРОСТИХ ФОРМ

9

Поняття  композиції. Заповнення площини аркуша (велике зображення). Художньо-творче завдання «Осіннє дерево».

 

 

10

Поняття про лінію горизонту. Розміщення елементів зображення з дотриманням їх просторового взаєморозташування (біля, над, під, зліва, справа, вгорі, внизу). Художньо-творче завдання «Хатинка під горою».

 

 

11

Поняття про основні та похідні кольори. Способи утворення похідних кольорів. Ознайомлення з прийомами користування акварельними фарбами, пензлями та палітрою. Художньо-творче завдання «Три веселих гноми».

 

 

12

Ознайомлення зі спектральними кольорами та їхньою послідовністю. Розбіл і замутнення спектральних кольорів; відтінки кольрів (світло-, темно-). Художньо-творче завдання «Веселка».

 

 

13

Ознайомлення з групами «теплих» та «холодних» кольорів. Розбіл та затемнення кольору. Художньо-творче завдання «Синє небо, синє море», «Вогняна квітка».

 

 

14

Ознайомлення з поняттям «декор». Вирізування симетричної силуетної форми та її оздоблення простими елементами. Художньо-творче завдання «Святкова ялинка».

 

 

15

Витинання як вид художньої роботи з папером. Вирізування симетричних форм із застосуванням однієї або декількох вісей симетрії.

Художньо-творче витинання «Чарівні сніжинки».

 

 

16

Узагальнення вивченого. Прикрашання класної кімнати.

 

 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО 2 КЛАС

№ п/п

Тема уроку

Дата

Примітка

МОВА ГРАФІКИ ТА ЖИВОПИСУ

1

Вступ. Техніка безпеки на уроках образотворчого мистецтва. Бесіда «Мистецтво в нашому житті». Засоби виразності в різних видах мистецтва. Художньо-творче завдання «Сонячний день».

 

 

2

Початкові уявлення про графіку як вид образотворчого мистецтва. Основні графічні матеріали та інструменти художника-графіка. Художньо-творче завдання «Хитра пляма».

 

 

3

Засоби виразності графіки: лінія, штрих, крапка, пляма. Художньо-творче завдання «Хто у що вдягнений?» (луска риб, пір’я птахів, кора дерев).

 

 

4

Силуетно-площинне зображення квітів, дерев. Ознайомлення з технікою «гратографія».

 

 

5

Початкові уявлення про живопис як вид образотворчого мистецтва. Художні матеріали та інструменти художника-живописця. Художньо-творче завдання «Золота осінь».

 

 

6

Колір – головний засіб виразності живопису. Передача багатства кольорів та відтінків у роботі з натури. Художньо-творче завдання «Щедрий урожай».

 

 

7

Основні й похідні, теплі й холодні кольори. Художньо-творче завдання «Схід сонця в пустелі».

 

 

8

Введення понять «хроматичні» та «ахроматичні» кольори. Збагачення палітри колірних відтінків. Художньо-творче завдання «Котик мій сіренький».

 

 

МОВА СКУЛЬПТУРИ, АРХІТЕКТУРИ ТА ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА

9

Елементарні поняття про скульптуру як вид образотворчого мистецтва, її основні ознаки. Матеріали для роботи майстра скульптора. Художньо-творче завдання «Ходить гарбуз по городу».

 

 

10

Поняття про об’єм і фактуру як засоби виразності скульптури. Художньо-творче завдання «Лісові звірі».

 

 

11

Рельєф (опуклий та заглиблений). Передавання фактури поверхні в рельєфі. Художньо-творче завдання «На дні морському».

 

 

12

Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Основні елементи архітектурних споруд. Художньо-творче завдання «Хатинка Бабусі-Ягусі».

 

 

13

Силуетне зображення будівель. Спроби передавання просторового явища загороджування в зображенні архітектурних об’єктів. Художньо-творче завдання «Чарівні куполи соборів».

 

 

14

Початкові уявлення про декоративно-прикладне мистецтво та його засоби виразності (декоративні форми й колір, орнамент). Художньо-творче завдання «Скатертина для снігуроньки».

 

 

15

Розширення уявлення про симетричну форму та роль вісі симетрії в її побудові. Поєднання силуетної форми й декору. Художньо-творче завдання «Янголятко».

 

 

16

Узагальнення вивченого. Художньо-творче завдання «Новорічна іграшка».

 

 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО 3 КЛАС

Тема

Дата

Примітка

1

Вступ. Техніка безпеки на уроках образотворчого мистецтва.

 

 

 

У МАЙСТЕРНЯХ ГРАФІКА ТА ЖИВОПИСЦЯ.

 

 

2

Королівство графіки. Які бувають дерева.

 

 

3

Основні засоби виразності графіки.

 

 

4

Ритм і рух. Передавання руху і ритму графічними засобами. Вітер з гаєм розмовляє.

 

 

5

У майстерні художника – живописця. Дарунки осені.

 

 

6

Колір, як засіб вираження образу. Колірний контраст. Барви моря.

 

 

7

Відтінки та нюанси у живописі. Споріднені кольори. Гармонія споріднених кольорів. Осінь золотиста барвами горить.

 

 

8

Гуаш як художня техніка. Прийоми та способи вираження. Вечір на сопілці грає.

 

 

9

Акварель як художня техніка. Прийоми та способи зображення. Дощовий день.

 

 

 

У МАЙСТЕРНЯХ СКУЛЬПТОРА, АРХІТЕКТОРА І НАРОДНИХ МАЙСТРІВ.

 

 

10

У майстерні художника – скульптора. Африканські тварини.

 

 

11

Виражальні можливості об’ємної та рельєфної форми. Запишався наш павич.

 

 

12

Архітектура та її види. Матеріали, інструменти й обладнання художника – архітектора. Смарагдове місто.

 

 

13

Форми, розміри та пропорції архітектурних споруд. Гарний будиночок.

 

 

14

У гостях в майстрів декоративно – прикладного мистецтва. Ескіз вишивки для рушника.

 

 

15

Види гончарного посуду. Узгодженість декору з формою. Декоративний глечик.

 

 

16

Художнє конструювання об’ємних форм. Різдвяний янгол.

 

 

 

 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО 4 КЛАС

№ п/п

Тема уроку

Дата

Примітка

ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ У ГРАФІЦІ, ЖИВОПИСІ ТА СКУЛЬПТУРІ

1

Бесіда “Художній образ в мистецтві”. Поняття про художній образ в мистецтві. Художньо-творче завдання “Спогади про літо”.

 

 

2

Створення художнього образу за допомогою  засобів виразності графіки: ліній, штрихів, крапок, плям. Художньо-творче завдання “Могутні сосни”.

 

 

3

Значення вибору графічної техніки для створення виразного художнього образу. Художньо-творче завдання “Природні стихії”.

 

 

4

Поглиблення знань про колір як засіб виразності живопису. Створення засобами кольору певного за характером образу. Художньо-творче завдання «Кольорові Пори року”, “Мелодія осені”.

 

 

5

Значення вибору живописної техніки для створення виразного художнього образу. Художньо-творче завдання “Синій туман”,

 

 

6

Форма, колір, декор у створенні  певних за характером (позитивних чи негативних)  образів. Художньо-творче завдання   “Екзотичний птах”.

 

 

7

Поглиблення знань про скульптуру, її види. Особливості створення художнього образу в об’ємі. Художньо-творче завдання «Мешканці казкового лісу».

 

 

8

Незвичайні матеріали художника-скульптора. Створення казкового образу з природних матеріалів.  Художньо-творче завдання “Веселий лісовик». 

 

 

ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ У ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОМУ МИСТЕЦТВІ,

АРХІТЕКТУРІ ТА ДИЗАЙНІ

9

Відмінність декоративної манери зображення від реалістичної. Особливості декоративного образу (на прикладах творів народних майстрів Опішні, Косова, Києва, Вінниці тощо). Художньо-творче завдання “Світ народної іграшки”.

 

 

10

Ознайомлення з українським народним мистецтвом петриківського розпису. Композиційне та колірне рішення творів петриківських майстрів. Художньо-творче завдання “Казкова квітка Петриківки”.

 

 

11

Народне мистецтво витинанки. Витинанки прості і складені. Значення вісі симетрії при виготовленні витинанки. Художньо-творче завдання “Вазонова композиція”.

 

 

12

Архітектура як будівельне мистецтво. Образ будівлі, її призначення. Створення на основі асоціацій образу казкового будинку. Художньо-творче завдання “Будинок для казкового персонажа (пекаря, музиканта тощо)”.

 

 

13

Уведення поняття “інтер’єр”. Розташування предметів у закритому просторі з урахуванням межі зламу (підлога - стіна). Художньо-творче завдання “У селянській хаті”.

 

 

14

Поняття дизайну та художнього конструювання. Створення художнього образу в техніках паперопластики, орігамі. Художньо-творче завдання “Чарівний ліхтарик».

 

 

15

Ознайомлення зі шрифтом. Уведення слів та чисел у декоративно-орнаментальну  композицію. Художньо-творче завдання “Святкова листівка”.

 

 

16

Узагальнення вивченого матеріалу. Організація виставки дитячих робіт.

 

 

Категорія: Календарне планування | Додав: Lesder | Теги: календарне планування уроків образо
Переглядів: 1854 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт


Пошук

Друзі сайту
 • МОН України
 • Черкаський ОІПОПП
 • Інтернет-клуб Палітра
 • Черкаський ВО
 • Слово вчителя
 • Черкаський районний БДЮТ
 • Черкаський районний СЮТ
 • Руськополянська ЗОШ №2
 • Черкаський художній музей
 • Карпенко Ірина

 • Copyright Леся Деркач © 2023