Писанки – це енциклопедія українського народного орнаменту
Зразковий колектив художньої студії «Дивосвіт» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості щороку відвідує майстер-класи з писанкарства при Черкаському обласному художньому музеї.
Захоплення творчістю робить наше життя красивішим, змістовнішим і багатшим. Приєднайтеся до святодійства – писання писанки. Створіть оберіг власними руками і серцем!
Орнамент писанки складається з поєднання знаків, що відображають певні символи. Маючи знання про символи і знаки, ми можемо «прочитати» писанку з більшою чи меншою достовірністю. Магічне значення в писанці мали символи-обереги, які наносилися писачком на поверхню писанки. Орнаменти писанок збереглися завдяки дбайливій традиції не вносити в них ніяких змін і передавати древні малюнки з роду в рід. Так і дійшла до наших днів берегиня з глибини століть – писанка. Тож не порушуймо її традицій з року в рік!
Нехай стане звичаєм розпис писанки, і сакральна сила її оберігатиме нас.
Писанка – це витвір руки і душі, знак весни і пробудження життя. Декому може здатися, що процес розпису дещо складний, але ця техніка доступна і цікава кожному, особливо завершальний етап, коли робота засяє дивним візерунком і яскравими кольорами. Винагородою за всі зусилля, за вашу терпеливість та наполегливість буде барвиста, прекрасна і неповторна українська писанка.
Не повинна зникнути давня українська традиція. Доки світить сонце над землею, доти нехай уславлює його красу диво-писанка. Люди люблять і шанують цю традицію. Недарма створюють музеї писанки (у Коломиї) і споруджено їй пам’ятники (у Канаді).
Наш головний обов’язок – зберегти звичай предків, передати нащадкам свої знання, вміння та навички художнього ремесла, сприяти відродженню мініатюрного розпису писанки, яка із глибини століть мандрує по мисках.
Творчої вам наснаги!
|