Вітаю усіх любителів яскравих кольорів з Днем кольорових олівців.
16 березня започатковуємо традицію святкування графітних, пастельних та акварельних олівців!
Історія сучасних графітних олівців... Після бурі, що вивернула дерева з корінням, англійські пастухи знайшли в землі темну масу, яку прийняли за вугілля, яке, на жаль, не вдалось підпалити. Але вони помітили, що нова речовина залишає сліди на предметах, тому почали мітити нею своїх овець. Згодом вони робили з них тонкі палички з гострими кінцями, які використовували для малювання.Так у XVII сторіччі (за деякими джерелами у XVI сторіччі) почалась історія сучасних графітних олівців. До цього ж були срібні дроти й свинцеві олівці. Кольорові ж були винайдені в 1820 році, коли до графіту додали каолін і барвники. Згодом, у 1851 році, володарем фабрики з виготовлення олівців Faber-Castell графом Лотар фон Фабер-Кастелем була запропонована шестигранна форма олівців. Він помітив, що круглі приладдя котяться з нахилених поверхонь.
Простий олівець з показником твердості HB довжиною 17,5 см може намалювати лінію довжиною 56 км.
Понад 14 000 000 000 олівців виробляється у світі щороку. З цієї кількості можна викласти ланцюжок, який охопить нашу планету 62 рази.
Олівцем довжиною 17,5 см можна написати близько 45 000 слів.
СВОЇМ ЮНИМ ХУДОЖНИКАМ БАЖАЮ МАТИ ЗАВЖДИ БАГАТО ЧАРІВНИХ КОЛЬОРОВИХ ОЛІВЦІВ, ЯКИМИ МОЖНА СТВОРИТИ БАГАТО ЧАРІВНИХ МАЛЮНКІВ!
|